at icon
biuro@greto.com.pl
phone icon
+48 791 050 578
Flaga Unii Europejskiej
EN
JA Solar wygrywa ranking Top Performer
baner na blogu
Czym jest ranking Top Performer?

Moduły JA Solar, dystrybuowane przez Greto Polska, szósty raz z rzędu, zajęły pierwszą pozycję w rankingu „Top Performer”, w kategorii niezawodności modułów fotowoltaicznych przeprowadzanych przez PVEL. Wiodące laboratorium testujące niezawodność i wydajność modułów fotowoltaicznych PVEL (PV Evolution Labs) opublikowało „kartę wyników” niezawodności modułów fotowoltaicznych 2021.

„Karta wyników” jest kluczowym kryterium dla deweloperów projektów fotowoltaicznych, finansistów, właścicieli aktywów i operatorów, przy wyborze opłacalnych i wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych. „Karta wyników” PVEL zawiera wyniki testów przeprowadzanych według bardzo surowych norm, wykraczających poza minimum badawcze wynikające z powszechnie stosowanych standardów i norm krajowych.

Otrzymanie tytułu „Top Performer” przez PVEL jest wyjątkowo ważnym wyrazem uznania dla jakości i doskonałej wydajności produktów fotowoltaicznych JA Solar.

Które czynniki bierze pod uwagę ranking Top Performer?

Karta wyników 2021” to szczegółowe podsumowanie przeprowadzonych testów w okresie 18 miesięcy. „Program kwalifikacji produktu (PQP)” obejmuje testy i analizy cykli termicznych (TC600), testów w komorze klimatycznej (DH2000), testu penetracji wilgotności w podwyższonej temp. (PID192), degradacji wywołanej światłem (LID), degradacji wywołanej światłem i podwyższoną temperaturą (LeTID) i wiele innych. W porównaniu z większością standaryzowanych testów, PQP jest bardziej rygorystyczne zarówno pod względem warunków, jak i sekwencji, a co za tym idzie uzyskane wyniki są bardziej szczegółowe i istotne dla praktycznych scenariuszy zastosowania modułu.

Jako odpowiedzialny i zaangażowany w zrównoważony rozwój producent modułów fotowoltaicznych, JA Solar stawia na badania, rozwój i innowacyjność. Produkty JA Solar PV są powszechnie uznawane i doceniane przez klientów na całym świecie, ze względu na jakość, niezawodność i żywotność w wytwarzaniu energii.

Seria modułów JA Solar DeepBlue 3.0, wprowadzona na rynek w 2020 roku, została nagrodzona przez TÜV Rheiland nagrodą „Energy Yield Stimulation AQM Award 2020 – Monofacial Mono Group”. Te wysokowydajne moduły są powszechnie doceniane ze względu na wydajność energetyczną i są instalowane na całym świecie w naziemnych, dachowych instalacjach fotowoltaicznych oraz pływających elektrowniach fotowoltaicznych.

Źródło: JA Solar Technology Co., Ltd.

Zobacz wszystkie artykuły >