at icon
biuro@greto.com.pl
phone icon
+48 791 050 578
Flaga Unii Europejskiej
EN
Jaką markę modułów wybrać?
baner na blogu
Wstęp

Jakie moduły fotowoltaiczne powinienem wybrać? To pytanie zadaje sobie wielu instalatorów, którzy zajmują się fotowoltaiką. Wybór odpowiedniej marki jest bardzo ważny i podobnie, jak w przypadku wielu innych produktów (np. telefonów czy laptopów) o wiele częściej ufamy największym, najpopularniejszym i najbardziej zaufanym producentom.

Czym kierujemy się wybierając moduły PV?

A na co zwracamy uwagę dobierając odpowiednie panele PV? Każdy instalator chce, aby moduły, które oferuje swoim klientom miały jak najdłuższą gwarancję i wydajność. Jest to zrozumiałe, ponieważ każdy, kto inwestuję w instalację fotowoltaiczną chce, aby wydatek, który się z tym wiąże zapewnił mu czystą i tanią energię na wiele lat. Ważna jest również ich trwałość i odporność na obciążenia mechaniczne, ponieważ moduły poprzez fakt montażu na dachu mogą być narażone na uszkodzenia (np. przez warunki pogodowe). Bardzo ważna jest również sprawność, czyli stosunek między ilością energii promieniowania słonecznego a ilością tej energii, która zostaje finalnie zamieniona na energię elektryczną. 

W Polsce dostępne są dziesiątki marek modułów PV. Jednym z nowych producentów na polskim rynku, który w bardzo szybkim czasie zdążył zyskać zaufanie klientów jest AE Solar. To niemiecka firma działająca od 2003, która przez prawie 20 lat zdążyła zyskać uznanie w Europie i na świecie. Ich urządzenia są produkowane przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Moduły AE Solar wyróżniają się na rynku wyjątkową wytrzymałością. Wyższy współczynnik wydajności gwarantuje wysoką wydajność systemu i stabilność zysku energii cieplnej. Moduły są testowane i certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Oczywiście każdy producent paneli fotowoltaicznych może o sobie powiedzieć, że ich moduły są wytrzymałe, wydajne i wysokiej jakości. Warto więc bliżej przyjrzeć się AE Solar i rozwiązaniom, które oferuje.

zdjęcie blogu kolejność 2
Jakie rozwiązania oferuje AE Solar?

1. Ich wysoka jakość sprawiła, że na rynku zaczęło się pojawiać wiele podróbek. Aby sobie z tym poradzić AE SOLAR wprowadził aplikacje, dzieki której możemy sprawdzić oryginalność paneli. Działa to w ten sposób, że możemy odczytać numer seryjny lub NFC MODUŁU I SPRAWDZIĆ  informacje o dacie produkcji, PARAMETRACH i czy jest oryginalny.

2. Moduły AE Solar mogą się pochwalić 30-letnią gwarancją wydajności i 15-letnią gwarancją na produkt, a sama firma jest obecna na rynku od 2003 roku. TO POTWIERDZA, ŻE ICH WIELOLETNIA GWARANCJA JEST WIARYGODNA, BO FIRMA ISTNIEJE DŁUŻEJ NIŻ GWARANCJA.

3. Dzięki korzystnej degradacji w czasie moduły AE Solar mogą się pochwalić nawet 83% swojej początkowej wydajności nawet po 30 latach! Kupujesz moduł i masz gwarancje, że nawet po wielu latach nie będziesz musiał się martwić spadkiem osiągów.

4. AE Solar to też wyższy współczynnik wydajności dzięki sortowaniu od 0 do +5 Wp, który gwarantuje wysoką wydajność systemu i stabilność zysku energii cieplnej.

5. Nowe moduły AE Solar, to też korzystne i wygodne wymiary w stosunku do mocy. Dla przykładu moduły o mocy 450 W mają wysokość poniżej 2 metrów.

Moduły są testowane i certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami i produkowane przy użyciu wysokiej jakości materiałów.. W ofercie Greto można znaleźć kilka rodzajów modeli AE Solar o różnych mocach zarówno w ilościach paletowych, jak i kontenerowych m.in.

AE450MC-144 450W SILVER FRAME

AE450MD-120 450W BLACK FRAME

AE400MD-108 400W BLACK FRAME

AE545MD-144 545W SILVER FRAME

AE450MC-144 450W BLACK FRAME

Wybierając moduły fotowoltaiczne warto postawić na zaufanego dostawcę i producenta. AE Solar to marka, która przez ostatnie 20 lat zdążyła zdobyć zaufanie klientów na światowym rynku PV.

zdjęcie blogu kolejność 3
Zobacz wszystkie artykuły >