at icon
biuro@greto.com.pl
phone icon
+48 791 050 578
Flaga Unii Europejskiej
EN
FAQ - najczęściej zadawane pytania
Oto kilka najczęściej zadawanych pytań z odpowiedziami.
W jaki sposób mogę zamówić produkty Greto?

Wystarczy skontaktować się z działem handlowym firmy i zapytać o pełną ofertę na konkretny produkt. Można się również z nami skontaktować drogą mailową lub wypełniając formularz kontaktowy. Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz tutaj. Część produktów można również zamówić online rejestrując się w Panelu Klienta Greto i wybierając konkretne urządzenie.

Wysłałem/am zapytanie ofertowe. W jakim czasie otrzymam odpowiedź?

Na wszystkie wiadomości staramy się odpowiadać, tak szybko jak to tylko możliwe, jednak nie dłużej niż w przeciągu 24h.

Czy jest możliwy zakup tylko 1 lub kilku paneli?

Minimalne zamówienie w przypadku modułów fotowoltaicznych to 1 pełna paleta.

Ile modułów znajduje się na jednej palecie?

Jest to zależne od konkretnego modelu modułów. Standardowo jest to 31 lub 36 sztuk.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji zamówienia może być uzależniony od kilku czynników, a dział operacyjny dokładnie określa go w zależności od konkretnych warunków. Istnieją jednak ogólne elementy, które wpływają na czas realizacji zamówienia.

Elementy mające bezpośredni wpływ na czas realizacji zamówienia obejmują:

Forma płatności: Czas realizacji może być uzależniony od momentu zaksięgowania płatności za zamówienie. Proszę sprawdzić regulamin sprzedaży GRETO, gdzie powinny być określone szczegółowe warunki dotyczące płatności.

Lokalizacja dostawy: Czas dostawy może być uzależniony od lokalizacji dostawy podanej przez klienta. Odstępy geograficzne i warunki transportu mogą wpłynąć na czas dostarczenia zamówienia.

Termin dostawy: Czas realizacji może również zależeć od okoliczności, takich jak święta czy dzień tygodnia. W zależności od miejsca, z którego towar jest pobierany oraz miejsc docelowych, logistyka może być dostosowana do uwzględnienia tych kwestii.

Dostępność sprzętu: Jeśli klient dysponuje odpowiednim sprzętem do rozładunku, może to wpłynąć na skrócenie czasu realizacji, zwłaszcza w przypadku dużych lub nietypowych dostaw.

Standardowo dostawa z konkretnych miejsc wygląda następująco:

Zamówienia z magazynów Greto: Po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie produkty wysyłane są na drugi dzień roboczy. Na terenie Polski dostawa wynosi około 2-3 dni robocze. W przypadku innych państw europejskich jest to indywidualne w zależności od lokalizacji.

Zamówienia kontenerowe modułów z Rotterdamu: Od zaksięgowania wpłaty odbieramy kontener z Rotterdamu w przeciągu 2-5 dni roboczych. Dostawa do klienta na terenie Europy, to kolejne 2 dni robocze.

Produkty na zamówienie (moduły):  W Greto oferujemy również dostawy na specjalne zamówienie klienta. Każdy produkowany przeznaszych dostawców (JA Solar, AE Solar, HD Hyundai, Trina Solar, Canadian Solar) moduł można zamówić w ilościach kontenerowych po dokonaniu wpłaty 10% zadatku produkcyjnego. Czas oczekiwania to około 3 miesiące.

Czy istnieje możliwość odbioru osobistego towaru?

Można to zrobić w dniu roboczym następującym po dniu zaksięgowania przez Greto ceny sprzedaży wraz z innymi opłatami, które Klient zobowiązany jest uiścić w związku z Zamówieniem. Osobisty odbiór Urządzeń jest możliwy w godzinach pracy magazynu (nie później niż 1 godzinę przed momentem jego zamknięcia) na zasadach opisanych w zdaniu poprzedzającym oraz po dodatkowej awizacji osoby odbierającej Urządzenie dokonanej drogą elektroniczną na adres odpowiedniego pracownika GRETO i zawierającej nr zamówienia, imię i nazwisko osoby odbierającej oraz nr rejestracyjny samochodu

Czy istnieje możliwość obniżenia kosztów dostawy?

Tak, istnieje możliwość obniżenia kosztów wysyłki, ale jest to kwestia mocno indywidualna, zależna od wielu czynników. Kluczowe jest zrozumienie, że koszty transportu mogą ulec zmniejszeniu w zależności od różnych scenariuszy.

Przede wszystkim, klient zwiększając liczbę zamówionych urządzeń może potencjalnie zmniejszyć koszty transportu. Oznacza to, że większa ilość produktów może być przewożona jednocześnie, co może przekładać się na oszczędności w kosztach logistyki.

W dużej mierze można stwierdzić, że w większości przypadków, wraz ze wzrostem liczby zamówionych jednostek towaru, koszty transportu mają tendencję do spadku. W przypadku fotowoltaiki, posiadanie wózka widłowego na miejscu rozładunku (przy zamówieniach powyżej 4 palet) może być dodatkowym czynnikiem obniżającym koszty wysyłki, choć nie zawsze jest to konieczne.

Ostatecznie, ostateczna ocena możliwości obniżenia kosztów transportu powinna być dokładnie przeanalizowana z firmą transportową, uwzględniając wszystkie szczegóły dotyczące zamówienia, odległość dostawy i inne czynniki logistyczne.

 

Jakim kurierem / firmą spedycyjną dostarczane są zamówienia?

Realizujemy wysyłki kurierskie za pośrednictwem firm takich jak: RABEN, DSV i DHL. Jeśli chodzi o transport dedykowany, dobieramy doświadczonego przewoźnika w danej destynacji.

Co w przypadku, kiedy przesyłka dotrze uszkodzona lub nie kompletna?

Konieczne będzie sporządzenie odpowiedniej dokumentacji zdjęciowej oraz adnotacja widocznych uszkodzeń/braków na dokumencie CMR lub liście przewozowym.

Do każdej paczki lub palety załączamy w przylgach gotowy wzór protokołu szkody. Zalecamy uzupełnienie danych bezpośrednio na tym dokumencie (dostępny w dwóch wersjach językowych; polskim oraz angielskim).

Jeśli jest to przesyłka kurierska i istnieje taka możliwość – można odmówić przyjęcia dostawy z powodu uszkodzenia w transporcie.

Jakie są dostępne metody płatności?

Metodą płatności realizowaną w Greto Polska są przelewy bankowe. Płacić można w EUR, PLN i USD

Czy faktura VAT do zamówienia będzie znajdować się w przesyłce?

Faktury wysyłane są w formie elektronicznej na adres email

Gdzie mogę znaleźć kartę gwarancyjną danego produktu?

Wszystkie dokumenty takie jak karta katalogowa, gwarancja oraz instrukcja jest dostępna na naszej stronie internetowej lub może zostać wysłana na adres mailowy po kontakcie z zespołem sprzedażowym.

Czy mógłbym uzyskać pomoc techniczną, np. dobór paneli, falownika, optymalizatorów?

W przypadku wątpliwości dotyczących doboru urządzenia do wymagań, nasi przedstawiciele handlowi wraz z specjalistą technicznym pomogą w doborze optymalnego rozwiązania.

Jak przebiega ewentualna reklamacja towaru?

W terminie 3 dni od daty doręczenia Klientowi Urządzeń innych niż moduły fotowoltaiczne Klient jest uprawniony do odstąpienia od Umowy Sprzedaży ww. Urządzeń w części lub całości i ich zwrotu. Muszą one wrócić do Greto w niezniszczonych, oryginalnych opakowaniach i bez śladów użytkowania. 

Ww. termin odstąpienia od umowy i zwrotu Urządzeń jest zachowany, jeżeli przed jego upływem Urządzenia zostaną doręczone na adres Greto: Greto Polska Sp. z o.o., ul. Kielecka 5/20, 81-303 Gdynia. Do przesyłki Klient dołączy oświadczenie/protokół zwrotu, który zawierać będzie: dane Klienta, datę zakupu, dane (w tym rodzaj i liczbę) zwracanych Urządzeń oraz dane do przelewu zwracanej kwoty.

Wszelkie roszczenia z tytułu gwarancji należy zgłaszać producentowi Urządzeń za pośrednictwem Greto zgodnie z warunkami określonymi w dokumencie gwarancji

Potrzebujesz więcej informacji? Zachęcamy do sprawdzenia regulaminu sprzedaży

Czy jest możliwy zakup instalacji z montażem?

Greto jako dystrybutor nie prowadzi usług montażowych. Jeżeli szukasz zaufanego instalatora w swoim regionie możemy polecić firmy z nami współpracujące

Jaką ładowarkę typu Wallbox zamówić dla mojego klienta?

W celu doboru ładowarki, należy w pierwszej kolejności sprawdzić zastosowany rodzaj wtyczki. W większości europejskich i amerykańskich samochodów stosowana jest obecnie wtyczka typu 2. Następnie należy sprawdzić dostępną sieć elektryczną pod kątem dostępnej mocy i rodzaju sieci elektrycznej (jednofazowa lub trójfazowa).

Jak dobrać moc pompy ciepła?

Do prawidłowego doboru pompy ciepła trzeba obliczyć zapotrzebowanie energetyczne budynku. Przy nowych budynkach mamy takie informacje w projekcie budowalnym. Przy budynkach eksploatowanych w których będziemy robić modernizację ogrzewania najlepiej skorzystać z usługi audytu który dokładnie nam wykaże jaka moc pompy ciepła będzie optymalna do danego budynku. Pozwoli nam to zoptymalizować koszty eksploatacji jak i samej inwestycji. Na moc pompy ciepła składa się wiele czynników takich jak np. powierzchnia domu, grubość i rodzaj izolacji, temperatura pracy instalacji grzewczej.  

Jak dobierać magazyny energii?

Magazyn energii elektrycznej należy dobrać pod kątem możliwości przyłączeniowych, planowanego zużycia energii, celów jego zastosowania i możliwości finansowych.

Czy magazyn energii gwarantuje energetyczną niezależność od publicznego dostawcy energii?

Tak, instalacja fotowoltaiczna hybrydowa może zapewnić zasilanie elektryczne wielu urządzeń w domu również w przypadku zaniku prądu w sieci energetycznej dostawcy.

Jaki jest czas życia pompy ciepła?

Przewiduje się, że prawidłowo zamontowana i eksploatowana pompa ciepła powinna posłużyć około 20lat.

Czy pompa ciepła będzie grzała nawet przy niskich temperaturach?

Tak, pompy ciepła w ofercie GRETO pracują do temperatury -25*C!

Czym jest technologia half-cut?

Technologia half-cut jest to technologia wykonania ogniw fotowoltaicznych, z których składa się moduł. Celem jest przecięcie ogniwa na pół w celu obniżenia płynącego przez ogniwa prądu, jak i lepszą pracę podczas zacieniania.

Czym jest busbar?

Busbary są to pionowe złącza łączące ogniwa fotowoltaiczne w module

Jaka jest różnica pomiędzy modułami monokrystalicznymi a polikrystalicznymi?

Moduły polikrystaliczne wykonane są z bloków krzemowych, natomiast monokrystaliczne z pojedynczego krzemu. Moduły monokrystaliczne cechuje wyższa wydajność, szczególnie w okresie słabego nasłonecznienia.

Jaka jest różnica pomiędzy inwerterem a mikroinwerterem?

Mikrofalownik umieszczony jest w pobliżu modułu fotowoltaicznego i obsługuje równocześnie od 1 do 8 modułów PV. Natomiast, falownik klasyczny obsługuje łańcuchy modułów (zazwyczaj 18 modułów w łańcuchu) i ilościach umożliwiających uzyskanie od 0,8 kW do nawet 330 kW mocy.

Czym jest inwerter hybrydowy?

Inwerter hybrydowy, oprócz przekształcania energii z modułów fotowoltaicznych, umożliwia również ładowania i rozładowywanie magazynu energii elektrycznej