at icon
biuro@greto.com.pl
phone icon
+48 791 050 578
Flaga Unii Europejskiej
EN
SolaX X-ESS G4 - nowość w ofercie Greto
baner na blogu
Wstęp

Gorącym tematem stało się ostatnio zagadnienie magazynowania energii wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej. Instalatorzy przyglądają się istniejącym propozycjom i rozglądają się za nowymi.  

Poniżej prezentujemy Wam wybrane przez nas rozwiązanie – SolaX X-ESS G4.

zdjęcie blogu kolejność 1
Rozwiązania SolaX Energy

Falowniki firmy SolaX to gwarancja jakości potwierdzona wieloma certyfikatami (w tym najważniejszym na zgodność z normą PN-EN 50439, wymaganą w NC RfG), a także licznymi nagrodami. W 2021 roku SolaX po raz kolejny otrzymał nagrodę przyznawaną przez EuPD Cert TOP BRAND dla najlepszego producenta inwerterów na rynku polskim. 

Przejdźmy do urządzeń. Większość rozwiązań hybrydowych dostępnych na rynku jest 1-fazowa. Chcąc mieć system 3 fazowy należy zastosować 3 inwertery (i 3 baterie sic!). Nieliczne falowniki, które są 3-fazowe wymagają sporej ilości przestrzeni (wielki inwerter, potężne baterie, miernik, układ EPS), okablowania i pracy montażowej. A co jeżeli wszystkie te elementy zamkniemy w jednej skrzynce? Na takie rozwiązanie wpadł właśnie SolaX i zaproponował produkt X-ESS G4, który zawiera: 

► trzyfazowy X3 Hybrid G4 o mocy 5-15kW; 

► MATE Box – skrzynka służąca do wygodnego połączenia całego okablowania wraz z miernikiem i układem przełączania zasilania na awaryjne; 

► akumulator Triple Power 3.0 kwh w technologii LiFePO4 w ilości 2-4 szt. (6-12kWh) + BMS o żywotności min 6000 cykli. 

System G4

System G4 to kompletny, modułowy zestaw typu all in one (wszystko w jednym). Otrzymujemy pełną funkcjonalność systemu hybrydowego z zachowaniem estetyki i prostoty instalacji. Dzięki temu został uhonorowany nagrodą Red Dot Design Award za „łączenie przyszłościowych technologii zrównoważonego wytwarzania energii z przemyślaną strukturą modułową” (link). Dzięki wbudowanemu w każdy inwerter SolaX bilansowaniu międzyfazowemu, mimo niesymetrycznego obciążenia możemy korzystać z:  

► 100% autokonsumpcji;  

► zasilania awaryjnemu EPS (Emergency Power System) o pełnej mocy inwertera.  

Wszystko zasilane ze Słońca. Istnieją drobne ograniczenia ale, możemy więc mówić o prawdziwie wysokiej autokonsumpcji wraz z bezpieczeństwem energetycznym. Można zatem powiedzieć, że latem system jest nieomal niewyczerpalny.  

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o innych zaletach i funkcjach produktu: 

► budowa baterii, którą SolaX przewidział do pracy w zakresie temperatur -30 – 50 st C i o stopniu szczelności IP65. Według naszej wiedzy jest to jedyna bateria LiFePO4, która może być instalowana na zewnątrz bez utraty 10-letniej gwarancji, 

► szybki i prosty montaż (30 minut!), 

► konkurencyjna cena, 

► przejrzysty system monitoringu instalacji, 

► możliwość blokowania eksportu energii, 

► funkcja ustawienia systemu w trybie Backup, który powoduje, że bateria jest ciągle naładowana na wypadek zaniku zasilania, 

► możliwość połączenia inwerterów hybrydowych i on-gridowych,  

► produkt jest również dostępny w wersji 1-fazowej. 

Zobacz wszystkie artykuły >